"Barcelona" je katalánský klub s pěknýmbohaté a zajímavé historie. Stejně jako mnoho známých týmů dnes španělé začali skromně. Ale dnes jsou jedním z nejlepších klubů ve své zemi a co se má schovat, Evropa. Nikdo se nic nestane bez týmové práce. A spousta úsilí vynaloženého na vytvoření vhodných trenérů pro dobrou pověst, "Barcelona", které stojí za trochu mluvit.

trenéři barcelona

Jako úvod

Za prvé bych rád řekl několikúvodní slova. Je zajímavé vědět, že trenéři "Barcelona" v tomto klubu se velmi málokdy mění. Všichni víme, že tolik závisí na této osobě. Koneckonců, trenér je vůdcem týmu. Pouze schvaluje hlavní sestavu a pečlivě rozvíjí strategii zápasu, opraví ji přímo během hry. Pouze trenér má právo na náhradu, kvůli které by bylo možné zlepšit skóre. Tato osoba má spoustu povinností. Musí být trenérem, učitelem, přítelem a psychologem. Všechny povinnosti nelze započítat. Ale pokud je také hlavním trenérem Barcelony, obdrží obrovské naděje, vysoké nároky a silný tlak. Protože pokud je tým na tak vysoké úrovni, jeho vůdce musí nejen podporovat, ale také ho zvýšit.

hlavní trenér barcelona

Historie

První, již samozřejmě bývalý trenér"Barcelona" - to je John Barrow. V roce 1917 získal čestnou pozici, téměř před sto lety. Před ním 15 let (koneckonců, "Barcelona" byla založena v roce 1902), jako trenér hrál fotbalového hráče, který byl na částečný úvazek a kapitán týmu. Koneckonců, v té době mnoho týmů mělo přesně stejnou situaci - nebylo možné určit samostatného trenéra.

Jeden z nejslavnějších lidí, kteří obsadilitento příspěvek je Johan Cruyff. Když mluvíme o tom, jaký druh trenérů "Barcelona" dosáhl s klubem velkého úspěchu, pak je třeba si uvědomit, že je to první. Klub spolu s ním čtyřikrát se stal šampiónem Španělska, jednou vyhrál druhé místo v turnaji a dvakrát třetí. Také trenér pomohl týmu přijít na vítězství v španělském poháru a třikrát - na první místo v Super Cupu. A více než jednou se klub spolu s Johanem Cruyffem dostali do Intercontinental Cupu a UEFA Super Cupu (jednou dokonce dokázali vyhrát trofej). Spolu s týmem zůstával tréninkový tým až do roku 1996. Naposledy, "Barcelona" pod vedením Cruyfa dosáhl finále poháru Španělska, a pak opustil klub, dokončení své kariéry.

bývalý trenér barcelonské

Do roku 2015

Mnoho talentovaných sportovců obsadilo místotrenér v tomto klubu. Ferdinand Dauchik, Frank Rijkaard, Louis Van Gal, Jack Greenwell, Elenio Herrera ... Všichni jsou velmi talentovaní trenéři "Barcelony". A samozřejmě Josep Guardiola - snad jeden z nejslavnějších vedoucích týmů. S katalánským klubem vyhrál 14 titulů. Třikrát je vedl k vítězství v šampionátu Španělska, dvakrát se jim podařilo získat pohár země. 2 krát se stali vítězi v Lize mistrů. Tři krát - majitelé Španělska. Podařilo se jim také vyhrát 2krát mistrovství světa v klubu. A jednou získat UEFA Super Cup. Guardiola je opravdu dobrý, kompetentní trenér a díky jeho úspěchům to vidí.

Současný čas

Od roku 2014 byl trenérem "Barcelony" Luis Enrique. Mimochodem, je bývalým hráčem katalánského klubu. Osm let hrál za "Barcelona"! Ale ve stavu trenéra je stále druhá po sobě jdoucí období. V tomto velmi skromném časovém intervalu se mu podařilo vést tým k dalšímu titulu šampionů Španělska a také spolu s nimi vyhrál pohár země a UEFA Super Cup. A samozřejmě nejvýznamnější trofej je vítězství v Lize mistrů. Přivést Catalany k vítězství, Luis Enrique získal uznání a respekt k fanouškům. A to je drahé, zvláště v oblasti fotbalu.